{"product_id":"couldina-instant-with-paracetamol-10-effervescent-sachets","title":"Couldina Instant s paracetamolom, 10 šumivých vrecúšok","description":"\u003ch2\u003eČo je Couldina Instant s paracetamolom a na čo slúži?\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eJe to liek, ktorý kombinuje paracetamol, fenylefrín a chlorfenamín na zmiernenie príznakov, ako sú horúčka, upchatý nos, výtok z nosa a bolesť.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eJe to liek, ktorý sa používa pri prechladnutiach a chrípke.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eJe balený v praktickom \u003cstrong\u003ebalení po 10 vrecúškach\u003c\/strong\u003e.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003ePre koho je určený\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eDospelí a dospievajúci \u003cstrong\u003estarší ako 15 rokov\u003c\/strong\u003e.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eSpôsob použitia\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eUžívajte 1 vrecúško každých 6–8 hodín, pričom neprekračujte maximálnu dennú dávku 4 vrecúšok.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eKontraindikácie\u003c\/h2\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eNepoužívajte Couldina Instant s paracetamolom\u003c\/strong\u003e u dospievajúcich mladších ako 15 rokov.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTento liek neužívajte, ak trpíte astmou, tachykardiou, vysokým krvným tlakom, ochorením pečene alebo obličiek, hypertyreózou, glaukómom alebo ak užívate lieky na depresiu alebo Parkinsonovu chorobu. Rovnako je tento liek kontraindikovaný pri cukrovke. \u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eUžívanie tohto lieku je kontraindikované v kombinácii s konzumáciou alkoholu, pretože ak pravidelne pijete alkohol, môže dôjsť k žalúdočnému krvácaniu.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTento liek môže spôsobiť ospalosť, čo môže obmedziť schopnosť viesť motorové vozidlo.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTehotenstvo a dojčenie: tento liek sa nesmie užívať počas tehotenstva ani dojčenia.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003ch2\u003eNežiaduce účinky\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eRovnako ako všetky lieky, aj \u003cstrong\u003eCouldina Instant s paracetamolom môže spôsobiť nežiaduce účinky\u003c\/strong\u003e:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eČasté: únava, bolesť hlavy, pálenie záhy, kožné poruchy, pokles krvného tlaku (hypotenzia).\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eVeľmi časté: ťažkosti s rečou, poruchy citlivosti a mravčenie, sucho v ústach a nosu, strata chuti do jedla…\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003ch2\u003eZloženie\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eKaždé vrecúško lieku Couldina Instant s paracetamolom obsahuje\u003c\/strong\u003e 650 mg paracetamolu, 4 mg maleátu chlorfenamínu a 10 mg hydrochloridu fenylefrínu. Ďalšie zložky sú: polyvidón K30 (E-1201), dokusát sodný, bezvodá kyselina citrónová (E-330), hydrogenuhličitan sodný (hydrogénuhličitan sodný) (E-500ii), bezvodý uhličitan sodný (E-500i), sodná sacharína (E-954) a citrónová aróma.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eOdporúčanie vášho lekárnika\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eVrecúška je potrebné rozpustiť v pol pohára vody a pred vypitím počkať, kým prestanú vznikať bublinky.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTento liek sa nesmie užívať na prázdny žalúdok.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eNeužívajte viac ako 4 vrecúška denne. Ak sa príznaky po 5 dňoch liečby nezlepšia, navštívte lekára.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eAká je cena tohto lieku?\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eCeny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete \u003cstrong\u003etento liek kúpiť s 10 % zľavou\u003c\/strong\u003e, čo je maximálna \u003cstrong\u003ezľava\u003c\/strong\u003e povolená zákonom.\u003c\/p\u003e","brand":"COULDINA","offers":[{"title":"Default title","offer_id":43499610964145,"sku":"702152","price":7.6,"currency_code":"EUR","in_stock":false}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0638\/8829\/4065\/files\/couldina-instant-con-paracetamol-10-sobres-efervescentes.webp?v=1789494684","url":"https:\/\/farmaciasdirect.sk\/products\/couldina-instant-s-paracetamolom-10-umivych-vrecu-ok","provider":"Farmaciasdirect.eu","version":"1.0","type":"link"}