{"product_id":"efferaldol-vitamin-c-20-effervescent-tablets","title":"Efferaldol Vitamín C 20 šumivých tabliet","description":"\u003ch2\u003eČo je Efferaldol s vitamínom C a na čo sa používa?\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eJe to liek obsahujúci \u003cstrong\u003eparacetamol a vitamín C\u003c\/strong\u003e, dve účinné látky, ktoré sa používajú na liečbu miernej až stredne silnej bolesti a horúčky. \u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eJe balený v balení s \u003cstrong\u003e20 šumivými tabletami\u003c\/strong\u003e.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003ePre koho je určený\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eVhodný pre dospelých a deti \u003cstrong\u003eod 9 rokov\u003c\/strong\u003e.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eSpôsob použitia\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003e1 šumivú tabletu rozpustite v pohári vody a pred užitím počkajte, kým sa úplne rozpustí. Odporúčané dávkovanie sa líši v závislosti od veku pacienta:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eDospelí a osoby staršie ako 14 rokov: užite 1 alebo 2 tablety každých 4–6 hodín. Neprekračujte maximálnu dennú dávku 8 tabliet.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eDeti vo veku 9 – 14 rokov (s hmotnosťou nad 27 kg): podávajte 1 tabletu každých 4 – 6 hodín. Maximálne 5 tabliet denne.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eU pacientov s renálnou insuficienciou bude dávka nasledovná:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eGlomerulárna filtrácia 10–50 ml\/min: 1 tableta každých 6 hodín.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eGlomerulárna filtrácia nižšia ako 10 ml\/min: 1 tableta každých 8 hodín.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eU pacientov s poruchou funkcie pečene sa nesmie prekročiť dávka 6 tabliet denne, pričom intervaly medzi dávkami musia byť 8 hodín.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eKontraindikácie\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eNepoužívajte Efferaldol s vitamínom C\u003c\/strong\u003e:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eU detí mladších ako 9 rokov.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eU pacientov s precitlivenosťou na paracetamol alebo niektorú z pomocných látok, pri hepatocelulárnych poruchách ani pri fenylketonúrii.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003ch2\u003eUpozornenia\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eOsobitnú opatrnosť je potrebné dodržiavať u pacientov s chronickým alkoholizmom, zlyhaním obličiek, srdcovým zlyhaním, pľúcnymi ochoreniami a anémiou, urolitiázou spôsobenou oxalátmi alebo poruchami zásob železa (hemochromatóza, sideroblastická anémia) a neznášanlivosťou fruktózy.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eVitamín C môže zvýšiť vylučovanie zásaditých liekov a zvýšiť vylučovanie kyslých liekov. Okrem toho zvyšuje vstrebávanie železa v tráviacom trakte.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eU tehotných žien sa pred užívaním odporúča konzultácia s lekárom, rovnako ako v období dojčenia.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eJe potrebné poradiť sa s lekárom, ak užívate lieky ako chloramfenikol, propranolol, probenecid, metoklopramid, domperidón, rifampicín, lamotrigín, izoniazid a ďalšie, pretože plazmatické hladiny týchto liekov alebo paracetamolu sa môžu zvýšiť alebo znížiť, čo môže spôsobiť toxicitu alebo relatívne potlačiť ich účinok.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eU pacientov s alkoholizmom nesmie dávka prekročiť 3 g paracetamolu za 24 hodín.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eNežiaduce účinky\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eEfferaldol s vitamínom C môže vyvolať nežiaduce účinky\u003c\/strong\u003e, ako je to v prípade všetkých liekov dostupných na trhu. Konkrétne boli pozorované nasledujúce nežiaduce účinky, ktoré súvisia s jednotlivými účinnými látkami.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eParacetamol\u003c\/strong\u003e:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eReakcie precitlivenosti (žihľavka, anafylaktický šok), celková nevoľnosť, agranulocytóza, trombocytopénia, hypoglykémia, zvýšené hladiny transamináz, hepatotoxicita, zakalená moč a ďalšie.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMôže tiež spôsobiť Stevens-Johnsonov syndróm, akútnu generalizovanú exantematickú pustulózu, toxickú epidermálnu nekrolýzu, ktoré môžu mať smrteľné následky.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eVitamín C\u003c\/strong\u003e:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKožná vyrážka a žihľavka, chromaturia, hnačka a závraty.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ePri súbežnom užívaní s inými liekmi môže spôsobiť poruchy krvi a lymfatického systému (agranulocytózu), bolesť brucha, hepatitídu, nevoľnosť v bruchu a ďalšie nežiaduce reakcie.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003ch2\u003eZloženie\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eKaždá tableta lieku \u003cstrong\u003eEfferaldol Vitamín C\u003c\/strong\u003e obsahuje nasledujúce účinné látky: 330 mg paracetamolu a 200 mg vitamínu C. Ďalšie pomocné látky sú: bezvodá kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný, hydrogenuhličitan draselný, dokusát sodný, polyvidón, benzoát sodný (E-211), sorbitol (E-420).\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eOdporúčanie lekárnika\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eAk pociťujete miernu alebo stredne silnú bolesť, užite 1 alebo 2 tablety \u003cstrong\u003eEfferaldolu s vitamínom C\u003c\/strong\u003e na zmiernenie ťažkostí.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eU dospelých sa nesmie prekročiť dávka 3 g denne.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAk bolesť pretrváva dlhšie ako 5 dní, liečbu je potrebné prerušiť, pretože je potrebné lekárske vyšetrenie na prehodnotenie a úpravu liečby.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.\u003c\/p\u003e\n\u003ch2\u003eAká je cena tohto lieku?\u003c\/h2\u003e\n\u003cp\u003eCeny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej online lekárni si môžete \u003cstrong\u003etento liek kúpiť\u003c\/strong\u003e za aktuálnu oficiálnu cenu.\u003c\/p\u003e","brand":"EFFERALGAN","offers":[{"title":"Default title","offer_id":43720106475697,"sku":"868091","price":4.9,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0638\/8829\/4065\/files\/efferaldol-vitamina-c-20-comprimidos-efervescentes-210607.webp?v=1789495128","url":"https:\/\/farmaciasdirect.sk\/products\/efferaldol-vitamin-c-20-umivych-tabliet","provider":"Farmaciasdirect.eu","version":"1.0","type":"link"}