Prihláste sa, aby ste mohli rýchlejšie dokončiť nákup.
Tablety na zníženie viskozity hlienu a slizov, ktoré uľahčujú ich vykašliavanie pri prechladnutí a chrípke u dospelých.
Obsahuje 10 tabliet.

Ide o liek vo forme šumivých tabliet, ktorý obsahuje acetylcysteín, účinnú látku, ktorá pomáha zrieďovať hustý hlien a uľahčuje jeho vykašliavanie, preto sa často používa pri chrípkových ochoreniach aj pri prechladnutiach.
Určené na použitie u dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov.
Jednu tabletu rozpustite v pohári vody a pred užitím počkajte, kým sa úplne rozpustí. Neprekračujte maximálnu dennú dávku 1 tableta.
Tablety Cinfamucol nepoužívajte:
u pacientov s precitlivenosťou na niektorú z účinných látok alebo pomocných látok uvedených v zložení tohto lieku.
Súčasne s inými liekmi na potlačenie kašľa.
Ak ste tehotná alebo dojčíte.
Opatrnosť pri užívaní s antibiotikami, ako sú amfotericín B, sodná soľ ampicilínu, cefalosporíny, erytromycín-laktóbionát alebo niektoré tetracyklíny. Môžu byť nezlučiteľné alebo sa môžu deaktivovať. Odporúča sa dodržať odstup medzi dávkami aspoň 2 hodiny.
Lekárske sledovanie u pacientov s ťažkou renálnou alebo hepatálnou insuficienciou, bronkospazmom, respiračnou insuficienciou, anémiou, gastroduodenálnym vredom.
Pacienti liečení nitroglycerínom by sa mali poradiť so svojím lekárom.
Tablety Cinfamucol môžu, rovnako ako všetky lieky,vyvolať nežiaduce účinky. To však neznamená, že sa u každého pacienta vyskytnú. Konkrétne boli pozorované časté nežiaduce reakcie gastrointestinálneho charakteru.
Každá tableta lieku Cinfamucol s obsahom acetylcysteínu obsahuje 600 mg acetylcysteínu ako hlavnej účinnej látky. Ďalšie pomocné látky sú: bezvodá kyselina citrónová, maltodextrín (z kukuričného škrobu), hydrogenuhličitan sodný, sodná sacharína (E-954), pomarančová aróma (aromatické prípravky, aromatické látky, prírodné aromatické látky, kukuričná maltodextrína, arabská guma (E-414), kyselina askorbová (E-300), butylhydroxyanizol (BHA) E-320), leucín.
Pre správne užitie lieku vložte šumivú tabletu do pohára s vodou a po rozpustení ju prehltnite.
Odporúča sa užívať liek radšej ráno a počas liečby piť veľa vody, aby sa zvlhčili sliznice a zriedil hlien, čím sa uľahčí jeho vykašliavanie.
Počas liečby nekonzumujte alkohol.
Ak sa stav nezlepší do 5 dní alebo ak sa príznaky počas tejto doby zhoršia, vyhľadajte lekára.
Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.
Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.