• Cinfamucol Acetylcysteine 600 mg 10 sachets
-10%

Cinfamucol Acetylcysteín 600 mg 10 vrecúšok

SKU650136

Liečivo, ktoré znižuje viskozitu hlienu a uľahčuje jeho vykašliavanie pri katarálnych a chrípkových ochoreniach.

Obsahuje 10 vrecúšok.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €6,10 0,61 € / 1ud
Predajná cena €6,10 Bežná cena €6,79
Ušetríte: -€0,69
0,61 € / 1ud
Vypredané
Cinfamucol Acetylcysteine 600 mg 10 sachets
Cinfamucol Acetylcysteín 600 mg 10 vrecúšok
Bežná cena €6,10 0,61 € / 1ud
Predajná cena €6,10 Bežná cena €6,79
Ušetríte: -€0,69
0,61 € / 1ud

 

 

Čo je Cinfamucol Acetylcysteín 600 mg v sáčkoch a na čo sa používa?

Je to liek vo forme vrecúšok s pomarančovou príchuťou, obsahujúci 600 mg acetylcysteínu, účinnej látky určenej na liečbu hustého hlienu, ktorá pomáha uľahčiť jeho vykašliavanie pri chrípkových ochoreniach a prechladnutiach.

Je balený v praktickom balení obsahujúcom 10 vrecúšok.

Pre koho je určený

Určený na použitie u dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov.

Spôsob použitia

1 vrecúško rozmiešajte v pol pohára vody a vypite, pričom neprekročte maximálnu dennú dávku 600 mg (čo zodpovedá 1 vrecúšku).

Kontraindikácie

Nepoužívajte Cinfamucol acetylcysteín 600 mg vrecúška:

  • U detí mladších ako 12 rokov.

  • V prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek tohto lieku.

  • Súčasne s inými liekmi na potlačenie kašľa.

  • Ak ste tehotná alebo dojčíte.

Upozornenia

  • Opatrnosť pri užívaní antibiotík, ako sú amfotericín B, sodná soľ ampicilínu, cefalosporíny, erytromycín-laktóbionát alebo niektoré tetracyklíny. Môžu byť nekompatibilné alebo môžu byť inaktivované. Odporúča sa dodržať odstup medzi dávkami najmenej 2 hodiny.

  • Lekárske sledovanie u pacientov s ťažkou renálnou alebo hepatálnou insuficienciou, bronkospazmom, respiračnou insuficienciou, anémiou, gastroduodenálnym vredom.

  • Pacienti liečení nitroglycerínom by sa mali poradiť so svojím lekárom.

Nežiaduce účinky

Cinfamucol Acetylcysteín 600 mg v sáčkoch môže spôsobiť nežiaduce účinky, rovnako ako všetky lieky. Konkrétne boli pozorované časté nežiaduce reakcie gastrointestinálneho charakteru.

Zloženie

Každý vrecúško lieku Cinfamucol obsahuje 600 mg acetylcysteínu ako hlavnú účinnú látku. Ďalšie pomocné látky sú: aspartám (E-951), pomarančová aróma (aromatické prípravky, aromatické látky, prírodné aromatické látky, kukuričný maltodextrín, arabská guma (E-414), kyselina askorbová (E-300) a butylhydroxyanizol (BHA) (E-320)), žltooranžové farbivo S (E-110), manitol (E-421), bezvodý koloidný kremík.

Farmaceutická rada

Pre správne podanie lieku vysypte obsah vrecúška do pohára s vodou a pred užitím počkajte, kým sa úplne rozpustí.

Odporúča sa užívať ráno a počas dňa piť veľa vody, aby sa zvlhčili sliznice a zriedil hlien, čo uľahčí jeho vykašliavanie.

Počas liečby nekonzumujte alkohol.

Ak sa stav do 5 dní nezlepší alebo ak sa príznaky počas tejto doby zhoršia, vyhľadajte lekára.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximum povolené zákonom.