• Cinfatos 2 Mg/ ml Syrup 200 ml
-10%

Cinfatos 2 mg/ml sirup 200 ml

SKU748111

Sirup na symptomatickú liečbu kašľa, ktorý nie je sprevádzaný vykašliavaním, pre dospelých a deti od 6 rokov.

Balenie 200 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,30 3,65 € / 100ml
Predajná cena €7,30 Bežná cena €8,15
Ušetríte: -€0,85
3,65 € / 100ml
Vypredané
Cinfatos 2 Mg/ ml Syrup 200 ml
Cinfatos 2 mg/ml sirup 200 ml
Bežná cena €7,30 3,65 € / 100ml
Predajná cena €7,30 Bežná cena €8,15
Ušetríte: -€0,85
3,65 € / 100ml

 

 

Čo je Cinfatos sirup a na čo sa používa?

Je určený na liečbu príznakov suchého alebo neproduktívneho kašľa (dráždivého, nervového), t. j. kašľa, ktorý nie je sprevádzaný vykašliavaním hlienu.

Pre koho je určený

Vhodný na použitie u dospelých a detí od 6 rokov.

Spôsob použitia

Odporúčané dávkovanie sa líši v závislosti od veku pacienta:

  • Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: 15 ml každých 8 hodín (3-krát denne).

  • Deti vo veku 6 – 12 rokov: 7,5 ml každých 8 hodín (3-krát denne).

Kontraindikácie

  • U detí mladších ako 6 rokov.

  • V prípade alergie alebo precitlivenosti na niektorú z účinných látok alebo pomocných látok uvedených v zložení tohto lieku.

  • U pacientov s astmatickým kašľom, produktívnym kašľom, respiračnou insuficienciou, arteriálnou hypertenziou alebo ochoreniami pečene.

  • Ak prebieha predchádzajúca alebo súbežná liečba antidepresívami typu IMAO alebo SSRI, bupropiónom, linezolidom, prokarbazínom alebo selegilínom.

  • U pacientov v sedácii, oslabených alebo upútaných na lôžko.

  • U pacientov s atopickou dermatitídou v dôsledku uvoľňovania histamínu spojeného s podávaním dextrometorfánu.

  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom.

Nežiaduce účinky

Sirup Cinfatos môže spôsobiť nežiaduce účinky, čo sa vyskytuje u všetkých liekov dostupných na trhu. V tomto prípade boli pozorované nasledujúce časté reakcie: ospalosť a závraty.

Zloženie

Každý ml sirupu Cinfatos obsahuje 2 mg hydrobromidu dextrometorfánu ako hlavnej účinnej látky. Ostatné pomocné látky sú: nekryštalizovateľný tekutý sorbitol (E-420), benzoát sodný (E-211), sacharín sodný (E-954), kyselina citrónová monohydrát, pomarančová aróma, etanol, čistená voda.

Odporúčanie lekárnika

Na správne podanie lieku použite odmerný pohárik a po každom užití ho umyte. Odporúča sa ihneď po užití vypiť pohár vody, aby sa uľahčilo pôsobenie mukolytika. Vyhnite sa však užívaniu spolu s grapefruitovou alebo pomarančovou šťavou.

Počas liečby je dôležité piť veľa vody, aby sa zvlhčili sliznice.

Ak sa stav nezlepší do 7 dní alebo ak sa príznaky počas tejto doby zhoršia, vyhľadajte lekára.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej online lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximum povolené zákonom.