• Cinfatos Expectorant Syrup, 125 ml
-9%

Cinfatós – expektorantný sirup, 125 ml

SKU682385

Sirup na zmiernenie kašľa a na uľahčenie vykašliavania prebytočného hlienu. Určený pre deti od 6 rokov.

Obsah: 125 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €6,30 5,04 € / 100ml
Predajná cena €6,30 Bežná cena €6,95
Ušetríte: -€0,65
5,04 € / 100ml
Vypredané
Cinfatos Expectorant Syrup, 125 ml
Cinfatós – expektorantný sirup, 125 ml
Bežná cena €6,30 5,04 € / 100ml
Predajná cena €6,30 Bežná cena €6,95
Ušetríte: -€0,65
5,04 € / 100ml

 

 

Čo je Cinfatós Expectorante a na čo sa používa?

Je to liek vo forme sirupu, ktorý obsahuje kombináciu dextrometorfánu a guaifenesínu, dvoch účinných látok s antitusickým a expektorantnýmúčinkom. Preto sa používa na zmiernenie kašľa a na uľahčenie vykašliavania nadmerného hlienu pri prechladnutiach a chrípkach.

Dodáva sa vo fľaši s objemom 125 ml.

Pre koho je určený

Vhodný pre dospelých a deti od 6 rokov.

Spôsob použitia

Odmerajte potrebné množstvo lieku pomocou odmerky, ktorá je súčasťou balenia. Po použití odmerku umyte.

Odporúčaná dávka sa líši v závislosti od veku pacienta:

  • Osoby staršie ako 12 rokov: užite 5 ml alebo 10 ml každých 4–6 hodín podľa potreby. Maximálne 60 ml za 24 hodín.
  • Deti od 6 do 12 rokov: podávajte 2,5 ml alebo 5 ml každých 4–6 hodín podľa potreby. Maximálne 30 ml za 24 hodín.

Upozornenia

U pacientov s poruchou funkcie pečene sa má dávka znížiť na polovicu, pričom v žiadnom prípade nesmie prekročiť 4 dávky denne.

Pacienti s pretrvávajúcim alebo chronickým kašľom, napríklad spôsobeným fajčením, alebo pacienti, ktorí sú pod vplyvom sedatív, oslabení alebo upútaní na lôžko, by tento liek nemali užívať.

Kontraindikácie

Nepoužívajte Cinfatós Expectorante:

  • U detí mladších ako 6 rokov.
  • Ak ste alergický alebo precitlivený na guaifenesín alebo dextrometorfán hydrobromid, ako aj na ktorúkoľvek zložku tohto lieku.
  • Ak trpíte astmou.
  • Ak máte kašeľ s veľkým množstvom hlienu a slizov.
  • Ak trpíte závažným ochorením pľúc.
  • Ak ste v súčasnosti liečení alebo ste boli liečení v priebehu posledných 2 týždňov liekom inhibujúcim monoaminooxidázu (MAOI), ktorý sa používa na liečbu depresie, Parkinsonovej choroby alebo iných ochorení.
  • Ak máte neznášanlivosť fruktózy.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj Cinfatós Expectorante môže spôsobiť nežiaduce účinky, hoci sa nemusia vyskytnúť u každého. V tomto prípade sapočas užívania dextrometorfánu a guaifenesínu pozorovali nasledujúce nežiaduce účinky, ktorých frekvencia sa nedala presne stanoviť:

  • Zriedkavo: ospalosť, závraty, vertigo, zápcha, gastrointestinálne ťažkosti, nevoľnosť, vracanie, bolesť hlavy a svrbenie kože (urtikária).

  • Zriedkavo: zmätenosť.

Zloženie

Účinnými látkami lieku Cinfatós Expectorante sú hydrobromiddextrometorfánu a guaifenesín. Konkrétne každý ml perorálneho roztoku obsahuje 2 mg hydrobromidu dextrometorfánu a 20 mg guaifenesínu. Ďalšie pomocné látkysú: sodná sacharína, tekutý nekryštalizovateľný sorbitol (E-420), povidón, benzoát sodný (E-211), monohydrát kyseliny citrónovej, pomarančová aróma a čistená voda.

Odporúčanie lekárnika

Odporúča sa vypiť pohár vody po každom užití a počas dňa piť dostatok tekutín. Liek sa môže užívať s jedlom alebo bez jedla. Neužívajte spolu s grapefruitovou šťavou, šťavou z horkých pomarančov ani s alkoholickými nápojmi.

Ak sa stav zhorší alebo nedôjde k zlepšeniu po 7 dňoch liečby,poraďte sa s lekárom .

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek pochybností o tomto výrobku sa poraďte s naším tímom farmaceutických odborníkov.

Aká je cena lieku Cinfatós Expectorante?

Cena liekov bez lekárskeho predpisu je stanovená zákonom. V Farmaciasdirect si však môžete kúpiť Cinfatós Expectorante so zľavou 10 %, čo je maximálna povolená zákonná zľava.