• Cinfatos Expectorant Syrup 200 ml
-10%

Cinfatos – expektorantný sirup 200 ml

SKU748343

Sirup, ktorý zmierňuje príznaky kašľa a uľahčuje vykašliavanie nadmerného množstva hlienu pri prechladnutí a chrípke.

Obsah: 200 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,30 3,65 € / 100ml
Predajná cena €7,30 Bežná cena €8,10
Ušetríte: -€0,80
3,65 € / 100ml
Vypredané
Cinfatos Expectorant Syrup 200 ml
Cinfatos – expektorantný sirup 200 ml
Bežná cena €7,30 3,65 € / 100ml
Predajná cena €7,30 Bežná cena €8,10
Ušetríte: -€0,80
3,65 € / 100ml

 

 

Čo je Cinfatos Expectorante sirup a na čo sa používa?

Ide o liekový sirup určený na zmiernenie kašľa a zníženie množstva hlienu a bronchiálnych sekrétov, ktoré sprevádzajú produktívny kašeľ pri prechladnutí aj pri chrípke.

Je dodávaný v praktickom balení s objemom 200 ml.

Pre koho je určený

Vhodný na použitie u dospelých a detí starších ako 6 rokov.

Spôsob použitia

Odporúčaná denná dávka sa líši v závislosti od veku pacienta:

  • Od 12 rokov: 5 ml alebo 10 ml každých 4–6 hodín podľa potreby.

  • Deti vo veku 6–12 rokov: 2,5 ml alebo 5 ml každých 4–6 hodín podľa potreby.

Kontraindikácie

Nepoužívajte sirup Cinfatos Expectorante:

  • U detí mladších ako 6 rokov.

  • Ak trpíte alergiou alebo precitlivenosťou na niektorú z účinných látok alebo pomocných látok tohto lieku.

  • Ak trpíte atopickou dermatitídou, kvôli uvoľňovaniu histamínu spojenému s podávaním dextrometorfánu.

  • U pacientov s astmatickým kašľom, produktívnym kašľom, respiračnou insuficienciou, hypertenziou, ochorením pečene alebo cukrovkou.

  • U pacientov pod vplyvom sedatív, oslabených alebo upútaných na lôžko.

  • Súčasne s inými liekmi potláčajúcimi kašeľ.

  • Ak prebieha predchádzajúca alebo súbežná liečba: antidepresívami typu IMAO alebo SSRI, bupropiónom, linezolidom, prokarbazínom, selegilínom.

  • U pacientov s ťažkou renálnou alebo hepatálnou insuficienciou, ktorí nie sú pod lekárskym dohľadom.

  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. Neužívajte počas prvého trimestra tehotenstva.

Nežiaduce účinky

Cinfatos Expectorante môže spôsobiť nežiaduce účinky, rovnako ako všetky lieky. Konkrétne boli pozorované nasledujúce časté nežiaduce reakcie: ospalosť, závraty, vertigo, bolesti hlavy, žalúdočné ťažkosti, nevoľnosť, zvracanie, zápcha, žihľavka.

Zloženie

Každý ml lieku Cinfatos Expectorante obsahuje 2,0 mg dextrometorfánu hydrobromidu a 20 mg guaifenesínu ako hlavné liečivé látky. Ďalšie pomocné látky sú: povidón, tekutý nekryštalizovateľný sorbitol (E-420), benzoát sodný (E-211), sacharín sodný, kyselina citrónová monohydrát, pomarančová aróma, čistená voda

Odporúčanie lekárnika

Na správne podanie použite odmerný pohárik priložený k tomuto lieku a po každom užití ho umyte. Ihneď po užití vypite pohár vody, aby sa uľahčilo pôsobenie lieku.

Neužívajte spolu s grapefruitovou alebo pomarančovou šťavou.

Počas liečby sa odporúča piť veľa vody, aby sa zvlhčili sliznice a zriedil hlien, čím sa uľahčí jeho vykašliavanie.

Po otvorení je výrobok stabilný maximálne 4 týždne. Po uplynutí tejto doby ho zlikvidujte.

Ak sa stav nezlepší do 5 dní alebo ak sa príznaky počas tejto doby zhoršia, navštívte lekára.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.