• Couldina Instant with Paracetamol 10 Effervescent Sachets
-10%

Couldina Instant s paracetamolom, 10 šumivých vrecúšok

SKU702152

Úľava od príznakov prechladnutia a chrípky sprevádzaných horúčkou alebo miernou až stredne silnou bolesťou, upchatým nosom a výtokom z nosa.

Obsahuje 10 vrecúšok.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,60 0,76 € / 1ud
Predajná cena €7,60 Bežná cena €8,49
Ušetríte: -€0,89
0,76 € / 1ud
Vypredané
Couldina Instant with Paracetamol 10 Effervescent Sachets
Couldina Instant s paracetamolom, 10 šumivých vrecúšok
Bežná cena €7,60 0,76 € / 1ud
Predajná cena €7,60 Bežná cena €8,49
Ušetríte: -€0,89
0,76 € / 1ud

 

 

Čo je Couldina Instant s paracetamolom a na čo slúži?

Je to liek, ktorý kombinuje paracetamol, fenylefrín a chlorfenamín na zmiernenie príznakov, ako sú horúčka, upchatý nos, výtok z nosa a bolesť.

Je to liek, ktorý sa používa pri prechladnutiach a chrípke.

Je balený v praktickom balení po 10 vrecúškach.

Pre koho je určený

Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov.

Spôsob použitia

Užívajte 1 vrecúško každých 6–8 hodín, pričom neprekračujte maximálnu dennú dávku 4 vrecúšok.

Kontraindikácie

  • Nepoužívajte Couldina Instant s paracetamolom u dospievajúcich mladších ako 15 rokov.

  • Tento liek neužívajte, ak trpíte astmou, tachykardiou, vysokým krvným tlakom, ochorením pečene alebo obličiek, hypertyreózou, glaukómom alebo ak užívate lieky na depresiu alebo Parkinsonovu chorobu. Rovnako je tento liek kontraindikovaný pri cukrovke.

  • Užívanie tohto lieku je kontraindikované v kombinácii s konzumáciou alkoholu, pretože ak pravidelne pijete alkohol, môže dôjsť k žalúdočnému krvácaniu.

  • Tento liek môže spôsobiť ospalosť, čo môže obmedziť schopnosť viesť motorové vozidlo.

  • Tehotenstvo a dojčenie: tento liek sa nesmie užívať počas tehotenstva ani dojčenia.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj Couldina Instant s paracetamolom môže spôsobiť nežiaduce účinky:

  • Časté: únava, bolesť hlavy, pálenie záhy, kožné poruchy, pokles krvného tlaku (hypotenzia).

  • Veľmi časté: ťažkosti s rečou, poruchy citlivosti a mravčenie, sucho v ústach a nosu, strata chuti do jedla…

Zloženie

Každé vrecúško lieku Couldina Instant s paracetamolom obsahuje 650 mg paracetamolu, 4 mg maleátu chlorfenamínu a 10 mg hydrochloridu fenylefrínu. Ďalšie zložky sú: polyvidón K30 (E-1201), dokusát sodný, bezvodá kyselina citrónová (E-330), hydrogenuhličitan sodný (hydrogénuhličitan sodný) (E-500ii), bezvodý uhličitan sodný (E-500i), sodná sacharína (E-954) a citrónová aróma.

Odporúčanie vášho lekárnika

Vrecúška je potrebné rozpustiť v pol pohára vody a pred vypitím počkať, kým prestanú vznikať bublinky.

Tento liek sa nesmie užívať na prázdny žalúdok.

Neužívajte viac ako 4 vrecúška denne. Ak sa príznaky po 5 dňoch liečby nezlepšia, navštívte lekára.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete tento liek kúpiť s 10 % zľavou, čo je maximálna zľava povolená zákonom.