• Dalsy 40 mg/ ml Oral Suspension 30 ml
-9%

Dalsy 40 mg/ml perorálna suspenzia 30 ml

SKU660780

Perorálna suspenzia na zmiernenie príznakov príležitostnej bolesti a horúčky u dospelých a detí od 3 mesiacov.

Obsahuje 30 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €3,30 11,0 € / 100ml
Predajná cena €3,30 Bežná cena €3,64
Ušetríte: -€0,34
11,0 € / 100ml
Vypredané
Dalsy 40 mg/ ml Oral Suspension 30 ml
Dalsy 40 mg/ml perorálna suspenzia 30 ml
Bežná cena €3,30 11,0 € / 100ml
Predajná cena €3,30 Bežná cena €3,64
Ušetríte: -€0,34
11,0 € / 100ml

 

 

Čo je Dalsy a na čo sa používa?

Je to liek vo forme perorálnej suspenzie, ktorý sa používa na symptomatickú liečbu bolestivých stavov, ako aj horúčkovitých stavov.

Je dodávaný v praktickom balení s objemom 30 ml.

Pre koho je určený

Dalsy perorálna suspenzia je špeciálne vyvinutá pre deti staršie ako 3 mesiace, hoci sa môže používať aj u dospievajúcich a dospelých.

Spôsob použitia

Tento liek sa podáva perorálne. Pred odmeraním príslušnej dávky injekčnou striekačkou je potrebné obal dôkladne pretrepať. Po podaní striekačku vypláchnite vodou pre ďalšie použitie.

Liek sa má užívať spolu s trochou mlieka alebo jedla, aby sa predišlo tráviacim ťažkostiam.

U detí starších ako 12 rokov s hmotnosťou nad 40 kg a u dospelých je dávka 5 až 10 ml každé 4 hodiny, pričom maximálna odporúčaná dávka je 10 ml 3-krát denne (1200 mg ibuprofénu).

Dávkovanie lieku Dalsy u detských pacientov sa riadi nasledujúcou tabuľkou, hoci môže podliehať úpravám pod lekárskym dohľadom:

KÉDÁVKOVANIEU DETÍ

Približný vek ( )

Telesná hmotnosť

al

Odporúčaná dávka na jednu dávku

(x3)

Maximálna denná dávka (počas 24 hodín)

3 až 6 mesiacov

5 kg

0,8 až 1,2 ml

3,6 ml (144 mg)

6 kg

1 až 1,4 ml

4,2 ml (168 mg)

7 kg

1,2 až 1,6 ml

4,8 ml (192 mg)

od 6 po 12

8 kg

1,4 až 2 mL

6 ml (240 mg)

mesiacov

9 kg

1,6 až 2,2 mL

6,6 ml (264 mg)

od 12 po 24

10 kg

1,8 až 2,4 ml

7,2 ml (288 mg)

mesiacov

12 kg

2 až 3 ml

9 ml (360 mg)

od 2 do 3 rokov

14 kg

2,4 až 3,4 ml

10,2 ml (408 mg)

od 4 do 5 rokov

16 kg

2,8 až 4 ml

12 ml (480 mg)

18 kg

3 až 4,4 ml

13,2 ml (528 mg)

20 kg

3,4 až 5 ml

15 ml (600 mg)

od 6 do 9 rokov

22 kg

3,8 až 5,4 ml

16,2 ml (648 mg)

24 kg

4 až 6 ml

18 ml (720 mg)

26 kg

4,4 až 6,4 ml

19,2 ml ( 768 mg)

28 kg

4,8 až 7 ml

21 ml (840 mg)

Od 10 do 12 rokov

30 kg

5 až 7,4 ml

22,2 ml (888 mg)

32 – 36

kg

5,4–6 až 8–9 ml

24–27 ml (960 – 1080

mg)

36 – 40

kg

6–6,8 až 9–10 ml

27–30 ml (1080 – 1200

mg)

Kontraindikácie

LiekDalsy sa nesmie podávať:

  • Deti mladšie ako 3 mesiace alebo s hmotnosťou menšou ako 5 kg. U detí mladších ako 2 roky musí byť liek predpísaný lekárom s vhodným dávkovacím režimom.
  • Ibuprofén sa nesmie podávať v prípade recidivujúceho gastrointestinálneho vredu, anamnézy gastrointestinálneho krvácania, závažného srdcového zlyhania, pečeňového a obličkového zlyhania.
  • V prípade alergie na ibuprofén alebo iné pomocné látky obsiahnuté v tomto lieku, ako aj u pacientov s astmou, rinitídou, angioedémom alebo nosnými polypmi.
  • Je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva.
  • U pacientov s hypertenziou je potrebná osobitná opatrnosť, pretože môže dôjsť k zvýšeniu krvného tlaku.
  • Je potrebné venovať osobitnú pozornosť, ak užívate niektorý z nižšie uvedených liekov, a pred ich podaním sa poradiť s lekárom: baklofen, chloramfenikoly, diuretiká typu „asa“, antihypertenzívum, hydantoín, takrolimus, furosemid, metotrexát, pentoxifylín, hypoglykemiká a ďalšie.

Nežiaduce účinky

Dalsy perorálna suspenzia môže spôsobiť nežiaduce účinky, ako je to v prípade všetkých liekov dostupných na trhu. V tomto prípade môže jej užívanie zriedkavo viesť k trombocytopénii, leukopénii a hemolytickej anémii.

Zriedkavo môže spôsobiť aj astmu, alergické reakcie, ako sú bronchospazmus, rinitída, astma, edém, dýchavičnosť, srdcové zlyhanie, poruchy zraku, hypertenziu a iné. Častejšie môže spôsobiť bolesti hlavy, kožnú vyrážku a svrbenie, ako aj gastrointestinálne ťažkosti, dyspepsiu a zvracanie.

Zloženie

Každý ml prípravku Dalsy obsahuje 40 mg ibuprofénu ako liečivo. Ďalšie pomocné látky sú: benzoát sodný (E-211), bezvodá kyselina citrónová, citrát sodný, sacharín sodný, chlorid sodný, hypromelóza, xantánová guma, tekutý maltitol (E-965), taumatín (E-957), jahodová aróma, azorubín (E-122), glycerol (E-422) a čistená voda.

Odporúčanie lekárnika

V prípade horúčky alebo bolesti užite alebo podajte príslušné množstvo perorálnej suspenzie Dalsy 40 mg/ml podľa vyššie uvedených dávkovacích pokynov.

Ak horúčka pretrváva dlhšie ako 2 alebo 3 po sebe idúce dni, liečbu je potrebné prerušiť. Ak bolesť pretrváva dlhšie ako 5 dní, liečbu je potrebné prerušiť.

V oboch prípadoch bude potrebná lekárska intervencia a opätovné posúdenie s cieľom úpravy liečby.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena lieku Dalsy?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete kúpiť Dalsy so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.