• Diltix 50 mg/g Topical Gel 30 g
-11%

Diltix 50 mg/g lokálny gél 30 g

SKU912519

Gél na kožné použitie s obsahom ibuprofénu,analgetika, ktoré pôsobí tak, že zmierňuje bolesť spôsobenú natiahnutím svalov, údermi, stuhnutím krku a inými svalovými kŕčmi.

Obsahuje 30 g.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €4,60 15,33 € / 100gr
Predajná cena €4,60 Bežná cena €5,15
Ušetríte: -€0,55
15,33 € / 100gr
Vypredané
Diltix 50 mg/g Topical Gel 30 g
Diltix 50 mg/g lokálny gél 30 g
Bežná cena €4,60 15,33 € / 100gr
Predajná cena €4,60 Bežná cena €5,15
Ušetríte: -€0,55
15,33 € / 100gr

 

 

Čo je Diltix 50 mg gél a na čo slúži?

Diltix je gél na kožné použitie obsahujúci ibuprofén, účinnú látku s analgetickým účinkom, ktorázmierňuje bolesť.

Pri lokálnej aplikácii poskytuje miestnu úľavu od príležitostných bolestí svalov a kĺbov, ako sú napríklad: drobné modriny, údery, natiahnutia, stuhnutie krku alebo iné svalové kŕče, ľahké výrony spôsobené podvrtnutím a lumbago.

Pre koho je určený

Vhodný na použitie u dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov.

Spôsob použitia

Naneste 1 tenkú vrstvu prípravku na bolestivé alebo zapálené miesto 3–4-krát denne.

Odporúča sa umyť si ruky po každej aplikácii a vyhnúť sa kontaktu prípravku s očami a sliznicami. Rovnakosa odporúča poslednú dennú aplikáciu vykonať pred spaním.

Kontraindikácie

Nepoužívajte Diltix:

  • U detí mladších ako 12 rokov.
  • V prípade alergie na niektorú zo zložiek, ani ak máte na postihnutej oblasti spáleninu od slnka, otvorenú ranu, ekzém alebo sliznice.

Opatrenia

  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa so svojím lekárom pred použitím tohto lieku.
  • Tento liek môže spôsobiť podráždenie kože, pretože obsahuje propylénglykol.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj Diltixmôže spôsobiť nežiaduce účinky. V tomto prípade boli pozorované nasledujúcečasté nežiaduce reakcie: začervenanie, zápal kože (dermatitída), lokálne podráždenie a svrbenie, ktoré zmiznú po ukončení liečby.

Zloženie

Účinnou látkou v géli Diltix je ibuprofén. Konkrétne každý gram prípravku Diltix obsahuje 50 mg ibuprofénu. Ďalšie zložky sú: dietylénglykolmonoetyléter, kaprylo-kaproylovémakrogolglyceridy, propylénglykol-laurát, hydroxypropylcelulóza, etanol 44,8 % v/v, mentol, čistená voda.

Názor vášho lekárnika

Diltix je lesklý, bezfarebný gél s mentolovou vôňou, ktorý sa ľahko zmyje.

Po každej aplikácii sa odporúča jemná masáž, aby sa účinná látka dostala až do zapálenej alebo bolestivej oblasti. Nepoužívajte viac ako 3-krát denne; ak sa príznaky nezlepšia do 7 dní alebo sa zhoršia, poraďte sa so svojím lekárom.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade pochybností sa poraďte s naším tímom odborných farmaceutov.

Aká je cena gélu Diltix?

Cena liekov bez lekárskeho predpisu je stanovená zákonom. V Farmaciasdirect si môžete kúpiť Diltix Gel s 10 % zľavou, čo je maximum povolené zákonom.