Prihláste sa, aby ste mohli rýchlejšie dokončiť nákup.
Tablety na liečbu príležitostnej miernej alebo stredne silnej bolesti u dospelých a detí od 9 rokov.
Obsahuje 20 šumivých tabliet.

Je to liek obsahujúci paracetamol a vitamín C, dve účinné látky, ktoré sa používajú na liečbu miernej až stredne silnej bolesti a horúčky.
Je balený v balení s 20 šumivými tabletami.
Vhodný pre dospelých a deti od 9 rokov.
1 šumivú tabletu rozpustite v pohári vody a pred užitím počkajte, kým sa úplne rozpustí. Odporúčané dávkovanie sa líši v závislosti od veku pacienta:
Dospelí a osoby staršie ako 14 rokov: užite 1 alebo 2 tablety každých 4–6 hodín. Neprekračujte maximálnu dennú dávku 8 tabliet.
Deti vo veku 9 – 14 rokov (s hmotnosťou nad 27 kg): podávajte 1 tabletu každých 4 – 6 hodín. Maximálne 5 tabliet denne.
U pacientov s renálnou insuficienciou bude dávka nasledovná:
Glomerulárna filtrácia 10–50 ml/min: 1 tableta každých 6 hodín.
Glomerulárna filtrácia nižšia ako 10 ml/min: 1 tableta každých 8 hodín.
U pacientov s poruchou funkcie pečene sa nesmie prekročiť dávka 6 tabliet denne, pričom intervaly medzi dávkami musia byť 8 hodín.
Nepoužívajte Efferaldol s vitamínom C:
U detí mladších ako 9 rokov.
U pacientov s precitlivenosťou na paracetamol alebo niektorú z pomocných látok, pri hepatocelulárnych poruchách ani pri fenylketonúrii.
Osobitnú opatrnosť je potrebné dodržiavať u pacientov s chronickým alkoholizmom, zlyhaním obličiek, srdcovým zlyhaním, pľúcnymi ochoreniami a anémiou, urolitiázou spôsobenou oxalátmi alebo poruchami zásob železa (hemochromatóza, sideroblastická anémia) a neznášanlivosťou fruktózy.
Vitamín C môže zvýšiť vylučovanie zásaditých liekov a zvýšiť vylučovanie kyslých liekov. Okrem toho zvyšuje vstrebávanie železa v tráviacom trakte.
U tehotných žien sa pred užívaním odporúča konzultácia s lekárom, rovnako ako v období dojčenia.
Je potrebné poradiť sa s lekárom, ak užívate lieky ako chloramfenikol, propranolol, probenecid, metoklopramid, domperidón, rifampicín, lamotrigín, izoniazid a ďalšie, pretože plazmatické hladiny týchto liekov alebo paracetamolu sa môžu zvýšiť alebo znížiť, čo môže spôsobiť toxicitu alebo relatívne potlačiť ich účinok.
U pacientov s alkoholizmom nesmie dávka prekročiť 3 g paracetamolu za 24 hodín.
Efferaldol s vitamínom C môže vyvolať nežiaduce účinky, ako je to v prípade všetkých liekov dostupných na trhu. Konkrétne boli pozorované nasledujúce nežiaduce účinky, ktoré súvisia s jednotlivými účinnými látkami.
Paracetamol:
Reakcie precitlivenosti (žihľavka, anafylaktický šok), celková nevoľnosť, agranulocytóza, trombocytopénia, hypoglykémia, zvýšené hladiny transamináz, hepatotoxicita, zakalená moč a ďalšie.
Môže tiež spôsobiť Stevens-Johnsonov syndróm, akútnu generalizovanú exantematickú pustulózu, toxickú epidermálnu nekrolýzu, ktoré môžu mať smrteľné následky.
Vitamín C:
Kožná vyrážka a žihľavka, chromaturia, hnačka a závraty.
Pri súbežnom užívaní s inými liekmi môže spôsobiť poruchy krvi a lymfatického systému (agranulocytózu), bolesť brucha, hepatitídu, nevoľnosť v bruchu a ďalšie nežiaduce reakcie.
Každá tableta lieku Efferaldol Vitamín C obsahuje nasledujúce účinné látky: 330 mg paracetamolu a 200 mg vitamínu C. Ďalšie pomocné látky sú: bezvodá kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný, hydrogenuhličitan draselný, dokusát sodný, polyvidón, benzoát sodný (E-211), sorbitol (E-420).
Ak pociťujete miernu alebo stredne silnú bolesť, užite 1 alebo 2 tablety Efferaldolu s vitamínom C na zmiernenie ťažkostí.
U dospelých sa nesmie prekročiť dávka 3 g denne.
Ak bolesť pretrváva dlhšie ako 5 dní, liečbu je potrebné prerušiť, pretože je potrebné lekárske vyšetrenie na prehodnotenie a úpravu liečby.
Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.
Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej online lekárni si môžete tento liek kúpiť za aktuálnu oficiálnu cenu.