• ENO Fruit Salt Effervescent Oral Powder 150 g
-10%

ENO ovocná soľ – šumivý prášok na perorálne použitie, 150 g

SKU926758

Šumivý prášok na symptomatickú úľavu od pálenia záhy a žalúdočnej kyselosti. Od 12 rokov.

Obsahuje 150 g.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,50 5,0 € / 100gr
Predajná cena €7,50 Bežná cena €8,30
Ušetríte: -€0,80
5,0 € / 100gr
Vypredané
ENO Fruit Salt Effervescent Oral Powder 150 g
ENO ovocná soľ – šumivý prášok na perorálne použitie, 150 g
Bežná cena €7,50 5,0 € / 100gr
Predajná cena €7,50 Bežná cena €8,30
Ušetríte: -€0,80
5,0 € / 100gr

 

 

Čo je ovocná soľ ENO a na čo sa používa?

Patrí do skupiny liekov s antacidovým účinkom, ktoré sa používajú na zmiernenie a liečbu príznakov pálenia záhy a žalúdočnej kyseliny u dospelých a detí starších ako 12 rokov.

Ak sa stav po 7 dňoch nezlepší alebo sa zhorší, poraďte sa s lekárom.

Pre koho je určený

Vhodný na použitie u dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov.

Spôsob použitia

Obvyklá dávka je 1 vnútorná odmerka z viečka fľaše rozpustená v pohári vody podľa potreby, pričom sa odporúča počkať 1 až 3 hodiny po jedle.

Neprekračujte maximálny počet 2 dávok za deň.

Kontraindikácie

Nepoužívajte ENO ovocnú soľ:

  • ak ste alergický na niektorú z účinných látok alebo na ktorúkoľvek z ostatných zložiek tohto lieku

  • V prípade ochorenia srdca, pečene alebo obličiek.

  • V prípade vysokého krvného tlaku.

  • Ak dodržiavate diétu s nízkym obsahom sodíka.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj ENO ovocná soľ môže spôsobiť nežiaduce účinky, hoci sa nemusia vyskytnúť u každého. Frekvencia výskytu týchto účinkov nie je známa a môžu zahŕňať: mierne podráždenie žalúdka alebo čriev, grganie, nadúvanie a opuch brucha.

Zloženie

Účinnými látkami prípravku Sal de Fruta ENO sú hydrogenuhličitan sodný, bezvodá kyselina citrónová a uhličitan sodný. Konkrétne, každých 5 g šumivého prášku obsahuje 2 319 mg hydrogenuhličitanu sodného, 2 181 mg bezvodého kyseliny citrónovej a 500 mg bezvodého uhličitanu sodného.
Tento liek neobsahuje pomocné látky.

Odporúčanie lekárnika

Rovnako ako pri každom lieku je potrebné vždy informovať svojho lekára alebo lekárnika, ak užívate akýkoľvek iný liek, pretože medzi nimi môže dôjsť k interakcii.

Počas užívania tohto lieku sa nesmie konzumovať mlieko ani mliečne výrobky, ale až v inom čase.

Liečivo sa nesmie užívať bezprostredne po nadmernom príjme jedla a nápojov, ale je potrebné počkať aspoň 1 hodinu.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej online lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.