• ENO Fruit Salt Orange Flavoured Effervescent Oral Powder 150 g
-10%

ENO ovocná soľ, šumivý prášok na perorálne použitie, príchuť pomaranč, 150 g

SKU997064

Prášok s príchuťou pomaranča s antacidovým účinkom na zmiernenie pálenia záhy a žalúdočnej kyselosti. Od 12 rokov.

Obsahuje 150 g.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,50 5,0 € / 100gr
Predajná cena €7,50 Bežná cena €8,30
Ušetríte: -€0,80
5,0 € / 100gr
Vypredané
ENO Fruit Salt Orange Flavoured Effervescent Oral Powder 150 g
ENO ovocná soľ, šumivý prášok na perorálne použitie, príchuť pomaranč, 150 g
Bežná cena €7,50 5,0 € / 100gr
Predajná cena €7,50 Bežná cena €8,30
Ušetríte: -€0,80
5,0 € / 100gr

 

 

Čo je ovocná soľ ENO a na čo sa používa?

Je to liek, ktorý patrí do skupiny antacid. Má príjemnú pomarančovú príchuť a používa sa na zmiernenie a liečbu príznakov pálenia záhy a žalúdočnej kyselosti.

Ak sa stav po 7 dňoch nezlepší alebo sa zhorší, poraďte sa s lekárom.

Pre koho je určený

Vhodný pre dospelých aj dospievajúcich starších ako 12 rokov.

Spôsob použitia

Obvyklá dávka je 1 vnútorná odmerka z viečka fľaše rozpustená v pohári vody podľa potreby, pričom sa odporúča počkať 1 až 3 hodiny po jedle.

Neprekračujte maximálny počet 2 dávok za deň.

Kontraindikácie

Nepoužívajte ENO ovocnú soľ:

  • ak ste alergický na niektorú z účinných látok alebo na ktorúkoľvek z ostatných zložiek tohto lieku

  • V prípade ochorenia srdca, pečene alebo obličiek.

  • V prípade vysokého krvného tlaku.

  • Ak dodržiavate diétu s nízkym obsahom sodíka.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj ENO ovocná soľ môže vyvolať nežiaduce účinky, hoci sa neprejavia u každého. Frekvencia výskytu týchto účinkov nie je známa a môžu zahŕňať: mierne podráždenie žalúdka alebo čriev, grganie, nadúvanie a opuch brucha.

Zloženie

Účinné látky prípravku Sal de Fruta ENO sú: každých 5 g šumivého prášku obsahuje 2,285 mg hydrogenuhličitanu sodného, 2,155 mg bezvodnej kyseliny citrónovej a 500 mg bezvodného uhličitanu sodného. Ďalšie pomocné látky sú: sodná sacharína, pomarančová aróma, oranžovožltá farba S (E-110).

Farmaceutická rada

Informujte svojho lekára alebo lekárnika, ak užívate akékoľvek iné lieky, pretože by mohlo dôjsť k ich vzájomnej interakcii.

Počas užívania tohto lieku by ste nemali konzumovať mlieko ani mliečne výrobky, ale v iných časoch. Liek by ste tiež nemali užívať bezprostredne po nadmernom jedle a pití, ale mali by ste počkať aspoň 1 hodinu.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej online lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.