• ENO Fruit Salt Lemon Flavour Effervescent Powder 150 g
-10%

ENO ovocná soľ – šumivý prášok s príchuťou citróna, 150 g

SKU944769

Liečivo na zmiernenie a liečbu príznakov pálenia záhy a žalúdočnej kyseliny. Od 12 rokov.

Obsahuje 150 g.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,50 5,0 € / 100gr
Predajná cena €7,50 Bežná cena €8,30
Ušetríte: -€0,80
5,0 € / 100gr
Vypredané
ENO Fruit Salt Lemon Flavour Effervescent Powder 150 g
ENO ovocná soľ – šumivý prášok s príchuťou citróna, 150 g
Bežná cena €7,50 5,0 € / 100gr
Predajná cena €7,50 Bežná cena €8,30
Ušetríte: -€0,80
5,0 € / 100gr

 

 

Čo je ovocná soľ ENO s príchuťou citróna a na čo sa používa

Je to liek vo forme granulovaného prášku s antacidovým účinkom na liečbu a zmiernenie príznakov spojených s kyslosťou a pálením záhy.

Pre koho je určený

Určený pre dospelých a dospievajúcich vo veku nad 12 rokov, ktorí hľadajú liek na príznaky pálenia záhy.

Spôsob použitia

Rozpustite 5 g šumivého prášku v pohári vody, najlepšie 1 až 3 hodiny po jedle. Neprekračujte maximálnu odporúčanú dávku 10 g (2 dávky) denne.

Kontraindikácie

Neužívajte ENO Limón ovocnú soľ:

- ak máte menej ako 12 rokov;
- Ak ste alergický na hydrogenuhličitan sodný alebo na ktorúkoľvek z ostatných účinných látok a pomocných látok obsiahnutých v tomto lieku.
- Ak trpíte ochorením srdca, obličiek alebo pečene.
- Ak dodržiavate diétu s nízkym obsahom sodíka.
- V prípade vysokého krvného tlaku.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj Sal de Fruta Eno môže vyvolať nežiaduce účinky, hoci sa neprejavujú u každého. Medzi ne patria: plynatosť, grganie, nadúvanie brucha, mierne podráždenie žalúdka alebo čriev.

Zloženie

Každých 5 gramov prípravku Sal de Fruta Eno obsahuje 2 288 mg hydrogenuhličitanu sodného, 2 157 mg bezvodnej kyseliny citrónovej a 500 mg bezvodného uhličitanu sodného ako hlavné účinné látky. Ďalšie pomocné látky sú: citrónová aróma, indigo karmin (E-132), chinolínová žltá (E-104), sodná sacharína, aróma z limetky bez terpenov.

Farmaceutické stanovisko

Ovocná soľ ENO s citrónovou príchuťou je liek, ktorý zmierňuje nadmernú kyslosť a pálenie záhy.

Jeho použitie je veľmi jednoduché. Stačí nasypať trochu prípravku do pol pohára vody a pred vypitím počkať, kým prestane šumieť.

V prípade žalúdočných ťažkostí sa odporúča počkať 1 až 3 hodiny po jedle.

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej online lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.