• Mercurochrome Film 20 mg/ml Topical Solution 250 ml
-10%

Mercromina Film 20 mg/ml, topický roztok, 250 ml

SKU949826

Roztok na dezinfekciu drobných povrchových rán, popálenín, prasklín a odrenín.

Obsah: 250 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €6,70 2,68 € / 100ml
Predajná cena €6,70 Bežná cena €7,42
Ušetríte: -€0,72
2,68 € / 100ml
Vypredané
Mercurochrome Film 20 mg/ml Topical Solution 250 ml
Mercromina Film 20 mg/ml, topický roztok, 250 ml
Bežná cena €6,70 2,68 € / 100ml
Predajná cena €6,70 Bežná cena €7,42
Ušetríte: -€0,72
2,68 € / 100ml

 

 

Čo je Mercromina Film a na čo slúži?

Ide o liek obsahujúci merbromín, účinnú látku s antiseptickými vlastnosťami, ktorá sa používa na dezinfekciu malých povrchových rán, popálenín, trhlín a odrenín.

Je balený v 250 ml balení.

Pre koho je určený

Je špeciálne vyvinutý na použitie u dospelých a detí od 2 rokov. U detí mladších ako 2 roky, ako aj počas tehotenstva a dojčenia, používajte iba na základe lekárskeho predpisu.

Spôsob použitia

Ranu umyte vodou a mydlom a osušte. Následne pomocou kvapkadla naneste prípravok na ranu a jej okraje. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, aby sa prípravok dobre vstrebal, a prebytok odstráňte gázou alebo vatou bez dotyku s ranou.

Odporúča sa aplikovať 2–3-krát denne.

Kontraindikácie

Nepoužívajte Mercromina Film:

  • U detí mladších ako 2 roky, pokiaľ to výslovne neodporučí lekár.

  • U osôb s alergiou na merbromín alebo niektorú z pomocných látok.

  • Na oči, uši, ústa a iné sliznice.

  • Na rozsiahle oblasti kože.

  • Počas tehotenstva a dojčenia, pokiaľ to nie je predpísané lekárom.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj Mercromina Film môže spôsobiť nežiaduce účinky, čo však neznamená, že sa vyskytnú u každého. V tomto prípade sa nežiaduce účinky zvyčajne nevyskytujú, u alergikov však môže spôsobiť senzibilizáciu kože.

Zloženie

Účinnou látkou lieku Mercromina Film je 2 % merbromína. Každých 100 ml roztoku obsahuje 2 gramy merbromínu. Ostatné pomocné látky sú: povidón, polyoxyethylenový lauryléter, čistená voda do vyplnenia.

Odporúčanie lekárnika

Nepoužívajte na veľmi veľké rany ani s obväzmi, ktoré neumožňujú pokožke dýchať.

Pri manipulácii s prípravkom je potrebná osobitná opatrnosť, pretože môže nezvratne zašpiniť oblečenie.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím odborných farmaceutov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete tento liek kúpiť s 10 % zľavou, čo je maximálna zľava povolená zákonom.

Farmaceutický
rada
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me