• Motosol 3 mg/ml Syrup 200 ml
-10%

Motosol 3 mg/ml sirup 200 ml

SKUMO8470007572527

Motosol je mukolytický liek, ktorý pôsobí tak, že znižuje viskozitu hlienu, zrieďuje ho a uľahčuje jeho vykašliavanie. Od 2 rokov.

Obsahuje 200 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,20 3,6 € / 100ml
Predajná cena €7,20 Bežná cena €7,98
Ušetríte: -€0,78
3,6 € / 100ml
Vypredané
Motosol 3 mg/ml Syrup 200 ml
Motosol 3 mg/ml sirup 200 ml
Bežná cena €7,20 3,6 € / 100ml
Predajná cena €7,20 Bežná cena €7,98
Ušetríte: -€0,78
3,6 € / 100ml

 

 

Čo je sirup Motosol a na čo slúži?

Motosol bez lekárskeho predpisu je liek obsahujúci ambroxol, účinnú látku, ktorá patrí do skupiny tzv. mukolytík, ktoré pôsobia tak, že znižujú viskozitu hlienu, zrieďujú ho a uľahčujú jeho vykašliavanie.

Používa sa na uľahčenie vykašliavania nadmerného množstva hlienu a slizov pri prechladnutiach a chrípkach u dospelých a detí od 2 rokov.

Je dostupný v balení s objemom 200 ml.

Pre koho je určený

Vhodný na použitie u dospelých a detí od 2 rokov.

Spôsob použitia

Pred užitím tohto lieku odmerajte požadované množstvo pomocou odmerky, ktorá je súčasťou balenia. Odporúča savypiť pohár vody po každej dávke a počas dňa piť dostatok tekutín.

Odporúčaná dávka sa líši v závislosti od veku pacienta:

  • Osoby staršie ako 12 rokov: užite 10 ml každých 8 hodín, pričom neprekročte maximálnu dávku 3-krát denne, čo znamená maximálnu dennú dávku 90 mg ambroxolhydrochloridu.
  • Deti od 6 do 12 rokov: podávajte 5 ml každých 8–12 hodín, maximálne 2–3-krát denne, alebo maximálne 45 mg ambroxol-hydrochloridu denne. Užívajte najnižšiu účinnú dávku.
  • Deti vo veku od2 do 5 rokov: 1 dávka 2,5 ml, 3-krát denne (každých 8 hodín), čo predstavuje maximálnu dennú dávku 22,5 mg ambroxol-hydrochloridu. Po 2–3 dňoch, keď sa stav pacienta zlepší, je možné znížiť dávkovanie na 2-krát denne každých 12 hodín.

Kontraindikácie

Nepoužívajte liekMotosol:

  • U detí mladších ako 2 roky.
  • V prípade alergie alebo precitlivenosti na ambroxolhydrochlorid alebo na ktorúkoľvek zložku tohto lieku.

Nežiaduce účinky

Rovnako ako všetky lieky, aj sirup Motosol môže vyvolať nežiaduce účinky, ako sú uvedené nižšie:

  • Časté: nevoľnosť, porucha chuťového vnímania, pocit znecitlivenia hltana, pocit znecitlivenia úst.

  • Menej časté: zvracanie, hnačka, poruchy trávenia, bolesť brucha, sucho v ústach.

  • Zriedkavé: reakcieprecitlivenosti, vyrážka, žihľavka, sucho v krku.

  • Frekvencia neznáma: anafylaktické reakcie, ako je anafylaktický šok, angioedém (rýchlo sa rozširujúci opuch kože, podkožných tkanív, slizníc alebo podsliznicových tkanív) a svrbenie. Závažné kožné nežiaduce reakcie (napríklad erytém multiforme, Stevensov-Johnsonov syndróm/toxická epidermálna nekrolýza a akútna generalizovaná exantematóznapustulóza ).

Zloženie

Účinnou látkou lieku Motosol 3 mg je ambroxol hydrochlorid. Konkrétne každý ml sirupu obsahuje 3 mg ambroxol hydrochloridu. Ďalšie pomocné látky sú: hydroxyetylcelulóza, sukralóza, kyselina benzoová (E 210), aróma lesných plodov, aróma vanilky a čistená voda.

Odporúčanie lekárnika

Sirup Motosol je liek, ktorý sa môže užívať s jedlom alebo bez jedla. Ak sa váš stav zhorší alebo nedôjde k zlepšeniu po 5 dňoch liečby, poraďte sa s lekárom. U detí mladších ako 6 rokov sa táto lehota skracuje na 3 dni. Okrem toho,ak máte problémy s funkciou obličiek alebo pečene, poraďte sa so svojím lekárom pred použitím tohto lieku.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade pochybností sa poraďte s naším tímom farmaceutických odborníkov.

Aká je cena lieku Motosol?

Cena liekov bez lekárskeho predpisu je stanovená zákonom. V Farmaciasdirect si však môžete kúpiť Motosol bez lekárskeho predpisu so zľavou 10 %, čo je maximálna zákonná zľava.