Prihláste sa, aby ste mohli rýchlejšie dokončiť nákup.
Vrecúška na zmiernenie kašľa a na uľahčenie vykašliavania prebytočného hlienu pri prechladnutí a chrípke.
Obsahuje 20 vrecúšok.

Je to liek proti kašľu s hlienom, ktorý obsahuje dextrometorfán a guaifenesín a má antitusický a expektoračný účinok . Používa sa na zmiernenie kašľa a na uľahčenie vykašliavania nadmerného množstva hlienu a slizov pri prechladnutiach a chrípkach.
Je balený v balení po 20 vrecúškach.
Vhodný na použitie u dospelých a detí starších ako 6 rokov.
Odporúčaná dávka sa líši v závislosti od hmotnosti a veku pacienta:
Nepoužívajte Okaltus:
Rovnako ako všetky lieky, aj Okaltus môže spôsobiť nežiaduce účinky, hoci sa nemusia vyskytnúť u každého pacienta. V tomto prípade bolipočas užívania dextrometorfánu a guaifenesínu pozorované nasledujúce nežiaduce účinky:
Každé vrecúško lieku Okaltus obsahuje ako účinné látky 10 mg hydrobromidudextrometorfánu a 100 mgguaifenesínu. Ďalšie zložky sú: povidón, benzoát sodný (E-211), bezvodá kyselina citrónová, jahodová aróma (s kukuričným škrobom a propylénglykolom), sorbitol (E-420) 2,875 mg, aspartám (E-951) 35 mg a čistená voda.
Ak ste zabudli užiť Otalkus, neužívajte dvojnásobnú dávku na nahradenie vynechanej dávky. Neprekračujte ani odporúčanú dennú dávku.
Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tohto výrobku, poraďte sa s naším tímom farmaceutických odborníkov.
Cena liekov bez lekárskeho predpisu je stanovená zákonom. V Farmaciasdirect však môžete kúpiť Okaltus so zľavou 10 %, čo je maximálna povolená zákonná zľava.