• Parlatos 2 Mg/ ml Syrup 200 ml
-10%

Parlatos 2 mg/ml sirup 200 ml

SKU683466

Sirup na liečbu suchého alebo neproduktívneho kašľa u dospelých a detí od 2 rokov.

Obsah: 200 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €7,20 3,6 € / 100ml
Predajná cena €7,20 Bežná cena €8,04
Ušetríte: -€0,84
3,6 € / 100ml
Vypredané
Parlatos 2 Mg/ ml Syrup 200 ml
Parlatos 2 mg/ml sirup 200 ml
Bežná cena €7,20 3,6 € / 100ml
Predajná cena €7,20 Bežná cena €8,04
Ušetríte: -€0,84
3,6 € / 100ml

 

 

Čo je Parlatos sirup a na čo sa používa?

Je to liek vo forme sirupu určený na liečbu príznakov neproduktívneho alebo suchého kašľa (dráždivého, nervového).

Pre koho je určený

Určený na použitie u dospelých a detí starších ako 2 roky.

Spôsob použitia

Odporúčané dávkovanie sa líši v závislosti od veku pacienta:

  • Od 12 rokov: 5 ml každých 4–8 hodín (3- alebo 4-krát denne).

  • Deti od 6 do 12 rokov: 2,5 ml každých 4–8 hodín (4- alebo 3-krát denne).

  • Deti od 2 do 6 rokov: 1,25 ml každých 4–8 hodín (4- alebo 3-krát denne).

Kontraindikácie

Nepoužívajte Parlatos 2 mg:

  • U detí mladších ako 2 roky.

  • V prípade alergie alebo precitlivenosti na niektorú z účinných látok a/alebo pomocných látok uvedených v zložení tohto lieku.

  • U pacientov s astmatickým kašľom, produktívnym kašľom, respiračnou insuficienciou, hypertenziou alebo ochorením pečene.

  • Ak prebieha predchádzajúca alebo súbežná liečba: antidepresívami typu IMAO alebo SSRI, bupropiónom, linezolidom, prokarbazínom, selegilínom.

  • U pacientov v sedácii, oslabených alebo ležiacich na lôžku.

  • U pacientov s atopickou dermatitídou v dôsledku uvoľňovania histamínu spojeného s podávaním dextrometorfánu.

  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, okrem prípadov na základe predchádzajúceho odporúčania lekára.

Nežiaduce účinky

Parlatos môže vyvolať nežiaduce účinky, rovnako ako všetky lieky. Konkrétne boli pozorované nasledujúce časté nežiaduce reakcie: ospalosť a závraty.

Zloženie

Každý ml sirupu Parlatos obsahuje 2 mg hydrobromidudextrometorfánu ako hlavnej účinnej látky. Ďalšie pomocné látky sú: sacharóza, sodná sacharína, hydroxid sodný, kyselina sorbová (E-200), disodný edetát, mätová esencia, košenilová červená A (E-124), voda.

Odporúčanie vášho lekárnika

Na správne podávanie lieku používajte odmernú lyžičku a po každom užití ju umyte.

Neužívajte spolu s grapefruitovým alebo pomarančovým džúsom.

Počas liečby je dôležité piť veľa vody, aby sa zvlhčili sliznice.

Ak sa stav nezlepší do 7 dní alebo sa príznaky počas tejto doby zhoršia, vyhľadajte lekára.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. Ak máte akékoľvek otázky, môžete sa obrátiť na náš tím odborných lekárnikov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.