• Teva Notus Antitussive 2 Mg/ ml Oral Solution 125 ml
-10%

Teva Notus – liek proti kašľu, 2 mg/ml, perorálny roztok, 125 ml

SKU650345

Perorálny roztok na liečbu príznakov suchého kašľa u dospelých a detí od 2 rokov.

Obsahuje 125 ml.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €5,30 4,24 € / 100ml
Predajná cena €5,30 Bežná cena €5,90
Ušetríte: -€0,60
4,24 € / 100ml
Vypredané
Teva Notus Antitussive 2 Mg/ ml Oral Solution 125 ml
Teva Notus – liek proti kašľu, 2 mg/ml, perorálny roztok, 125 ml
Bežná cena €5,30 4,24 € / 100ml
Predajná cena €5,30 Bežná cena €5,90
Ušetríte: -€0,60
4,24 € / 100ml

 

 

Čo je Teva Notus Antitusivo perorálny roztok a na čo sa používa?

Ide o liek vo forme perorálneho roztoku určený na liečbu príznakov neproduktívneho alebo suchého kašľa (dráždivého, nervového).

Je balený v praktickom 125 ml obale.

Pre koho je určený

Určený na použitie u dospelých a detí od 2 rokov.

Spôsob použitia

Odporúčané dávkovanie sa líši v závislosti od veku pacienta:

  • Od 12 rokov: užiť 5–10 ml podľa potreby každé 4 hodiny (6-krát denne).

  • Deti vo veku 6–11 rokov: podávajte 2,5–5 ml podľa potreby každé 4 hodiny (6-krát denne).

  • Deti vo veku 2–5 rokov: podávajte 1,25–2,5 ml podľa potreby každé 4 hodiny (6-krát denne)

Kontraindikácie

Nepoužívajte Notus Antitusivo:

  • U detí mladších ako 2 roky.

  • V prípade alergie alebo precitlivenosti na niektorú z účinných látok a/alebo pomocných látok uvedených v zložení tohto lieku.

  • Ak trpíte astmatickým kašľom, produktívnym kašľom, respiračnou insuficienciou, arteriálnou hypertenziou alebo ochorením pečene.

  • Ak prebieha predchádzajúca alebo súbežná liečba: antidepresívami typu MAOI alebo SSRI, bupropiónom, linezolidom, prokarbazínom, selegilínom.

  • U pacientov v sedácii, oslabených alebo ležiacich na lôžku.

  • U pacientov s atopickou dermatitídou v dôsledku uvoľňovania histamínu spojeného s podávaním dextrometorfánu.

  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, okrem prípadov, keď to odporučil lekár.

Nežiaduce účinky

Teva Notus Antitusivo môže spôsobiť nežiaduce účinky, rovnako ako všetky lieky. V tomto prípade boli pozorované nasledujúce časté nežiaduce reakcie: ospalosť a závraty.

Zloženie

Každý ml lieku Teva Notus Antitusivo obsahuje 1,5 mg dextrometorfánu hydrobromidu ako hlavnej účinnej látky. Ďalšie pomocné látky sú: benzoát sodný (E-211), bezvodá kyselina citrónová, maltitol (E-965), sacharín sodný, propylénglykol, arómy jahody a kontramarumu, čistená voda, q.s.

Stanovisko farmaceuta

Na správne podávanie lieku použite odmernú lyžičku a po každom použití ju umyte.

Neužívajte spolu s grapefruitovou alebo pomarančovou šťavou.

Počas liečby je veľmi dôležité piť veľa vody, aby sa zvlhčili sliznice.

Ak sa stav nezlepší do 7 dní alebo ak sa príznaky počas tejto doby zhoršia, vyhľadajte lekára.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím farmaceutických odborníkov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej internetovej lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.