• Peroxid vodíka Foret 10 objemov, 1 liter
  • Peroxid vodíka Foret 10 objemov, 1 liter
  • Peroxid vodíka Foret 10 objemov, 1 liter
-10%

Peroxid vodíka Foret 10 objemov, 1 liter

SKU702423

Prípravok na ošetrenie povrchových poranení kože a na ústne výplachy po extrakcii zubov. Od 12 rokov.

Obsah 1 liter.

Sme lekárnici
V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa lieku sa na nás obráťte.
Bežná cena €6,90 0,69 € / 100ml
Predajná cena €6,90 Bežná cena €7,65
Ušetríte: -€0,75
0,69 € / 100ml
Peroxid vodíka Foret 10 objemov, 1 liter
Peroxid vodíka Foret 10 objemov, 1 liter
Bežná cena €6,90 0,69 € / 100ml
Predajná cena €6,90 Bežná cena €7,65
Ušetríte: -€0,75
0,69 € / 100ml

 

 

Čo je to Foret s peroxidom vodíka a na čo slúži?

Ide o liek s antiseptickým účinkom určený na ošetrovanie povrchových poranení kože a na ústne výplachy po extrakcii zubov.

Dodáva sa v 1-litrovom balení pre domácnosť.

Pre koho je určený

Vhodný pre dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov.

Spôsob použitia

Na liečbu povrchových poranení kože naneste prípravok priamo na ranu pomocou gázy.

Na použitie ako ústna voda po extrakcii zubov zrieďte rovnakým množstvom vody a vyplachujte 1 minútu, maximálne 4-krát denne.

Kontraindikácie

Nepoužívajte peroxid vodíka Foret:

  • U detí mladších ako 12 rokov.

  • V prípade alergie na peroxid vodíka, ako aj na ktorúkoľvek zložku obsiahnutú v tomto lieku.

  • Pri hlbokých chirurgických ranách.

  • Ako ústna voda v prípade poranení ďasien

Nežiaduce účinky

Vodíkový peroxid Foret môže spôsobiť nežiaduce účinky, rovnako ako všetky lieky. V tomto prípade:

  • Boli hlásené prípady plynovej embólie, ktorá niekedy spôsobuje zástavu srdca, ak bol peroxid vodíka aplikovaný v blízkosti uzavretých telesných dutín alebo na hlboké chirurgické rany.

  • Vodíkový peroxid v koncentrovaných roztokoch spôsobuje dráždivé popáleniny na koži a slizniciach, ktoré vedú k vzniku bieleho strupu. Bolesť zmizne približne po 1 hodine.

  • Dlhodobé používanie ako ústna voda môže spôsobiť reverzibilný zápal papíl na jazyku

Zloženie

Každých 100 ml roztoku „Agua Oxigenada Foret“ obsahuje 3 g peroxidu vodíka (čo zodpovedá 10 objemovým jednotkám). Ďalšie pomocné látky sú: kyselina fosforečná.

Stanovisko farmaceuta

Tento liek je určený iba na vonkajšie použitie. NEPOŽÍVAJTE.

Vyhnite sa kontaktu s očami. V prípade náhodného kontaktu oči dôkladne vypláchnite vodou a v prípade potreby vyhľadajte očného lekára.

Pozorne si prečítajte príbalový leták priložený k tomuto lieku. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na náš tím farmaceutických odborníkov.

Aká je cena tohto lieku?

Ceny liekov bez lekárskeho predpisu sú stanovené zákonom. V našej online lekárni si môžete tento liek kúpiť so zľavou 10 %, čo je maximálna zľava povolená zákonom.

Farmaceutický
rada
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me